Perşembe, 07 Ağustos 2014 13:03

Forma girmek için günde 8 dakika yeter!

Öğeyi Oyla
(1 Oyla)

Ev ve kariyer odaklı bir çalışan anne olarak bikiniyle randevunuza hazır mısınız? Bu konuda endişeleriniz varsa, günde sadece sekiz dakika ayırarak vücudunuzu forma sokabilirsiniz. Pilates Eğitmeni Seda Özdemir, bunun için en etkili hareketleri gösterdi. Her harekete sadece bir dakika ayırmanız yeterli...

gunde sekiz-dakika-working-mother-trgunde-sekiz dakika-working-mother-tr

 

(1) Bel ve bacaklar sıkılaşmalı Ellerinizi belinize koyup bacaklarınızı omuz genişliğinde yana açın. Daha sonra sağ kolunuzu sola esnetin ve bu hareketi yaparken sol dizinizi biraz bükün. Bu şekilde sağ bacağınızı da germiş olacaksınız.

 

 

 

 

 

gunde-sekiz-dakika working-mother-trgunde-sekiz-dakika-working mother-tr

 

 

(2) Dik dur, sırt ve bacakları güçlendir Önce ellerinizi belinize koyun ve bacaklarınızı hafif açık bırakarak dik durduğunuzdan emin olun. Daha sonra sağ dizinizi yukarı kaldırıp 90 derecelik açıyla sağa doğru bir yay çizin.

 

 

 

 

gunde-sekiz-dakika-working-mother trgunde.sekiz-dakika-working-mother-tr

 

(3) Kollar da devreye girsin Ellerinizi ensenizde birleştirin. Önce sağ, sonra sol bacağınızı sırayla bir adım öne atıp ileri doğru esneyin. Arkada kalan ayağınızın parmak ucundan destek alın.

 

 

 

 

 

gunde-sekiz.dakika-working-mother-tr

 

 

4) Sıra karında Sırt üstü yere yatıp dizlerinizi yukarı çekin ama ayaklarınızın yere paralel olmasına özen gösterin. Beliniz de yere tamamen temas etmeli. Ellerinizi başınızın arkasında birleştirin ve başınızı dizinize doğru kaldırın.

 

 

 

 

gunde.-sekiz-dakika-working-mother-trgunde-sekiz.-dakika-working-mother-tr                                          (5) Karın kaslarını zorla Sırtınız pilates topunun ortasına gelecek şekilde uzanın. Bacaklarınızın yere paralel olmasına dikkat edin. Ellerinizi ensenizde birleştirin. Bir dakika boyunca dengenizi kaybetmeden mekik çekin.

gunde-sekiz-dakika.-working-mother-tr

 

(6) Kalçalar forma girsin Önce dizlerinizin üzerine yere çökün. Yanınıza aldığınız pilates topuna yaslanırken bir bacağınızı yana doğru uzatın. Bacağınızla aynı yöndeki elinizi kulağınızın arkasına alın. Ardından dizinizi kırıp uzatın.

 

 

gunde-sekiz-.dakika-working-mother-tr

 

 

(7) Hepsi bir arada Pilates topunu bacaklarınızın arasına sıkıştırıp kolunuzu dirsekten kırarak sağa ve sola esneyin. Hem iç ve dış bacaklarınız hem kolunuz hem de belinizi sıkılaştırın.

 

 

 

 

gunde-.sekiz.-dakika-working-mother-tr

  

(8) Kalça sıkılaştırmaya devam Ellerinizi ve dizlerinizi dört ayaklı bir masa görünümünde olacağınız şekilde yere koyun. Önce sol kolunuzla sağ bacağınızı, sonra sağ kolunuzla sol bacağınızı aynı anda ileri doğru uzatın. Başınız düz olmalı.

 

 

 

Not: Egzersizlerin süresini vücudunuzun direncine göre arttırabilirsiniz.

Son Düzenlenme Cuma, 08 Ağustos 2014 11:06

Benzer Öğeler (etikete göre)

yukarı çık