Cuma, 08 Ağustos 2014 11:07

Küçük bir kaçamak alır mıydınız?

Öğeyi Oyla
(2 oy)

Havalar ısınmaya başlamışken tatil provası nihayet hafta sonu kaçamağı yapmak kulağa harika gelmiyor mu? Size huzur verecek butik otelleri derledik. İster ailecek gidin ister eşinizle romantik bir hafta sonu için... Şehrin gürültüsünden kaçmak iyi gelecektir. 

kucuk bir kacamak kirazlar otel working mother tr

 

Kirazlar Otel Amasra

Amasra, Karadeniz’in temiz havasını içinize çekebileceğiniz en güzel tatil duraklarından biri. Taze balık ve Amasra’ya özgü salatasını yemek için bile gidilebilir. Kirazlar Otel, Amasra’nın doğal güzelliğiyle uyumlu ahşap yapısı ve manzarasıyla ilgi çekici. Yöresel Tatları deneyebileceğiniz mutfağı, denize yakın olması da tercih sebebi. Havuz ve saunanın yanı sıra toplantı, oyun ve spor salonu da var.

 


 

kucuk bir kacamak gaboca dag evi working mother trGoboca Dağ Evi

En son ne zaman derin bir nefes alıp temiz havayı ciğerlerinizde hissettiniz? Eğer hatırlayamıyorsanız rotanızı Çamlıhemşin’e çevirmenin vakti gelmiş demektir. Fırtına deresi üzerinde sırtını dağa yaslamış ahşaptan yapılan bu Karadeniz evinde, Karadeniz mutfağının lezzetlerini tattıkça ayrıca mutlu olacaksınız. Bu arada evcil hayvanların sadece bahçede konaklamalarına izin veriliyor.

 


 

 

kucuk bir kacamak pastoral vadi working mother tr

Pastoral Vadi

Hiç çiftlik tatiline gittiniz mi? Fethiye’nin Yanıklar Köyü’ndeki Pastoral Vadi’de doğanın tam ortasında, kenarında nehir geçen kerpiç evlerde tatilinizi geçirmenin ne kadar dinlendirici olduğunu tahmin edebiliyor musunuz?  Bu deneyimi yaşamak için rotanızı güneye çevirin. Pastoral Vadi’de, toprağa sebze ekimi veya reçel yapımı gibi workshop’lara katılabilir veya çiftlikteki hayvanlarla vakit geçirebilirsiniz. Çiftlikte yetişen ürünlerle yapılan Akdeniz yemeklerini de çok seveceksiniz.


 

kucuk bir kacamak museum hotel kapadokyaMuseum Hotel Kapadokya

Geleneksel Kapadokya mimarisinden ilham alınarak dekore edilen Museum Hotel, gerçekten bir müzeyi andırıyor. İnsana zamanda yolculuk ediyormuş gibi hissettiren odaların konseptleri birbirinden farklı. Peri bacası silueti şeklinde oyulan veya mağara evlerini andıran odalarda en azından bir gece geçirmelisiniz. Evcil hayvanlarınızı da götürebilirsiniz.

 


 

kucuk bir kacamak 1850 alacati hotel working mother tr1850 Alaçatı Hotel

Alaçatı, dar sokakları, taş evleri ve kendine özgü nostaljik havasıyla sizi kendine aşık edecek. Burada hayran kalacağınız pek çok taş ev var. Bunlardan biri eski Rum evi olan ve zamanında orijinal Alaçatı taşlarıyla inşa edilen 1850 Alaçatı Hotel. Otelin Türk ve İtalyan mutfağından lezzetli yemeklerini de beğeneceksiniz.

 

 

 


 

 

kucuk bir kacamak agva masal evi working mother tr Ağva Masal Evi

Ağva, hafta sonu kaçamağı için uzun yollara çıkmak istemeyenlerin ilk tercihi. Masal Evi, nehir kenarlarındaki ahşap yapısı ve yemyeşil bahçesiyle adına yakışır bir tatil sunuyor. Denize ve şehir merkezine yürüme mesafesinde olması da bir diğer avantajı. Nehirde ailecek kano gezisi yapabilir veya balık tutabilirsiniz.

 


 

kucuk bir kacamak iyon pansiyon working mother trİyon Pansiyon

İzmir’in doğal ve tarihi dokusunu kaybetmemiş en güzel tatil beldelerinden biri olan Eski Foça’da yer alıyor İyon Pansiyon. Bu küçük taş bina, oldukça samimi ve huzurlu… 1870 yılında Tutar ailesinin evi oluyor. Ve ardından da pansiyon olup tatilcilerine ev sahipliği yapıyor. Sadece yaz aylarında değil baharda da çok cazip. Küçük bir pansiyon olduğu için çocuğunuzla birlikte kalabileceğiniz tek odası var. Aklınızda olsun.

 


 

kucuk bir kacamak aral tatil citftligi working mother tr

Aral Tatil Çiftliği

Bağ, bostan ve meyve ağaçlarıyla dolu 14 dönümlük Aral Tatil Çiftliği, Bozcaada’nın en güzel yerlerinden biri. Spor, dinlenme ve eğlenceyi bir arada bulmak istiyorsanız güzel bir seçenek. Kedinizi veya köpeğinizi de götürebilirsiniz. Aral Ailesi, Bozcaada’nın en büyük şarap yapımcılarından, dolayısıyla bu misafirliğinizde şaraplar “ev”den .

Son Düzenlenme Cuma, 08 Ağustos 2014 13:01

Benzer Öğeler (etikete göre)

İlgili Video

yukarı çık