Salı, 18 Şubat 2014 14:00

“Meleklerinizden yardım isteyin!”

Yazan Handan Güçyılmaz Günay
Öğeyi Oyla
(4 oy)

Beki İkala Erikli, her zaman analitik düşünen biriyken, meleklerin gücüne inanmaya başladı. Hayatını tamamen değiştirdi. Deneyimlerini, eğitimlerinde ve onlarca baskı yapan kitaplarında anlatıyor.

Röportaj: Handan Güçyılmaz Günay

Eğitim hayatınız ve çocukluğunuz nasıl geçti?

Hep çok çalışmak gerektiğine inanarak büyüdüm. Robert Kolej’den sonra Boğaziçi Üniversitesi’nde İşletme okudum. İş hayatına Procter&Gamble’la başladım. Orada 13 sene üst düzey yöneticilik yaptım. Anne olduktan sonra böyle bir tempoda çalışmakta zorlandım. Fakat oğlum iki buçuk yaşına gelene kadar çalışmaya devam ettim. Ta ki uzun ve yorucu bir iş seyahati dönüşünde oğluma sarılmak isterken sert bir tokatla karşılaşmama kadar... O anda iş ve aile arasında dengeyi kuramadığımı fark ettim. Ve üç aylık ücretsiz izne çıktım. O izin dokuz aya çıktı. Sonunda işe devam etmeme kararı aldım. Bu arada sürekli spritüel konularla ilgili kitaplar okudum.

Nereden çıktı bu konularla ilgilenmek?

Bir gün oğlumun arkadaşının annesi bana meleklerle ilgili bir kitap verdi. Can sıkıntısından kitabı okudum ve uygulamaya başladım. Kitapta “Meleklerden bir şey isteyin ve oluruna bırakın” diyordu. Bir süre sonra isteklerim o kadar çok gerçekleşti ki, artık tesadüf olmaktan çıktı. Ve ben de araştırmaya başladım; sonuçta Hawaii’de bir haftalık bir eğitim aldım. Bunlar olurken diğer taraftan çalışmayı özlemiştim. O ara ekonomik kriz vardı ve bana en uygun teklif Türkiye’den gelmişti. Eşimle 13 yıldır yurt dışında yaşıyorduk ve gelen teklif üzerine Türkiye’ye döndük. Başa dönmüş gibiydim fakat bu sefer büyük bir fark vardı. Meleklerin yardımıyla negatif enerjiyi dönüştürerek çalışmanın nasıl bir şey olduğunu keşfetmiştim.

Artık iş dünyasındaki şeytanlarla baş edebiliyordunuz öyle mi?

Eğitim aldıktan sonra hep, “Ben bunları eski çalıştığım yerdeyken bilsem neler başarırdım” diye düşündüm. Satış rakamlarını tutturmaktan tutun, insanlarla iletişime kadar pek çok şey farklı olurdu.

Peki ama nasıl?

Aslında çok kolay. İnanmayabilirsiniz ama sadece deneyin; bu kadar kolay olduğunu görünce çok şaşıracaksınız. Melekler sevginin elidir. Ve sadece sevgi için çalışırlar. Yani biri için kötü bir şey isterseniz bu iş olmaz. Örneğin bir pozisyon istiyorsanız, meleklerinizden yardım isteyin. Patronunuzun meleklerine bu iş için doğru insan olduğunuzu, patronunuza göstermelerini söyleyin. Şans isteyin. Tabii ki arkasından sıkı çalışmaya devam edin. Ben bunu kendi satışlarım için yapmıştım. “Lütfen meleklerim ben bu satış baskısıyla uğraşmak istemiyorum, ekim ayı satışlarını uçurun” demiştim. İstedikten sonra en önemlisi takmamak. Tabii işiniz neyse onu yapacaksınız ama endişeyi ortadan kaldırmalısınız. Ben de bir hafta boyunca satışları kontrol etmedim. Ve bir hafta sonra pazartesi toplantıya girdiğimde gördüm ki satışlar gerçekten şahaneydi.

İstemeyi bilmemiz lazım değil mi?

Evet... Zihnimizi sadece fiziksel olana ve başarıya o kadar odakladık ki, altıncı hissi tamamen unuttuk.

Bu biraz da duygusal zekâyla mı ilgili?

Evet... Karşımızdaki kişinin ve ortamın hislerini analiz edip ona göre davranabilmek duygusal zekâyı gösteriyor. Örneğin bir toplantıda herkes “Günaydın” diyor ama içinden gelerek demediklerini hissediyordum. Eskiden hissedemezdim. Kavga ederek çalışacağımıza ortamın enerjisini yumuşatarak çalışmayı öğrenmemiz gerekiyor. Bunun için geliştirdiğim bir yöntem var: Vakumlama. İki dakikada yapmak mümkün. “Baş melek Mikail lütfen benimle çalış” deyip, gözlerimizi kapatıp burundan derin bir nefes alıyoruz. Sonra başımızdan aşağı nefes alıp, evimizi süpürür gibi içimizi temizliyoruz. Sevgi olmayan tüm enerjilerden arınıyoruz. Daha sonra baş melek Mikail’den bizi parlak bir ışıkla doldurmasını istiyoruz. Son olarak da negatif enerjinin yüklendiği bağları kesmesini ve auramızı kalkanla kaplamasını istiyoruz.

Herkesin belirli bir meleği var deniliyor; gerçekten bu kadar çok melek var mı?

Evet tabii ki ne kadar insan varsa onun iki katı melek var. Melekleri, Allah’ın sevgi dolu elleri olarak görebiliriz. Hakikaten bize onları yollayan Yüce Allah sadece Müslümanlıkta değil tüm dinlerde onları kutsal kılmış. Çünkü bütün dinler ve kitaplar aynı şeyi söylüyor. İmanın şartlarından biridir meleklere inanmak. Allah bize o melekleri, bizim için yolladı. Onların bizler için görevleri var; sevginin ve ışığın yolunu bizlere fısıldamak. Ama biz onlardan yardım istemeden ve tabii Allah’ın izni olmadan bize yardım edemiyorlar. Bu nedenle onlardan istemek gerekiyor.

Diyelim ki bir kadın çocuk sahibi olmak istiyor ama olamıyor. Bu konuda meleklerden yardım isteyebilir mi?

Tabii ki her şeyi isteyebiliriz. Allah her şeye kadir değil mi? Onun melekleri de o zaman her şeye kadir. Yaşanan sorunlar geçmişten gelen ve bugünü engelleyen bir blokajla ilgili. Örneğin kadın sık sık düşük yapıyor. Bu, o kadının geçmişiyle ilgili bir soruna işaret ediyor. O zaman daha derin bir çalışma yapmak gerekiyor. Önce yardım istemek, sonra endişeyi bırakmak gerekiyor. Ayrıca kendinizi vakumlamalısınız. Bilinçaltınızı da düzeltmelisiniz.

Oğlunuzla nasıl vakit geçiriyorsunuz?

Bizim çalışmalarımız hafta sonu oluyor. Bu nedenle bir hafta sonumu oğluma ayırıyorum bir hafta sonu çalışıyorum. Ayda iki hafta sonu oğlumlayım. Birlikte kitap okuyoruz, ödev yapıyoruz, hayvanları seviyoruz.

Çocuklara özel çalışmalarınız da var... Oğlunuz bu konulara ilgi duyuyor mu?

Evet kesinlikle, o da çocuklara özel yaptığımız seanslara katılıyor. Çocuklarımıza kalplerinin sesini dinlemeyi öğretmeliyiz. Bunun için, çocuğunuza yaşam amaçlarını sorun. Örneğin, beş yaşına geldiğinde yapmak istediği mesleğin ne olduğunu öğrenmeye çalışın; çünkü o yaşlarda bu konuda çok fazla ipucu oluyor.

Şanssız olmak sizce nedir?

Şanssız insanlar çoğu zaman önlerine çıkan fırsatları değerlendirmeyi bilmiyorlar. Bunun için rahat olmalısınız. Meleklerden önünüze güzel fırsatlar çıkarmalarını isteyin.

Kadınlar mı daha çok geliyor eğitime, erkekler mi?

Kadınlar daha fazla. Çünkü kadınlar bu konularda kendilerini geliştirmeye daha açık. Erkekleri uyandırmak zaten kadınların sorumluluğu.

Eşiniz ne durumda peki?

Başta dalga geçti, sonra bana ne olduğunu sorgulamaya başladı. Şimdi bana inanıyor.

İlk kitabı Meleklerle Yaşamak, 182. baskısını yaptı

"Meleklerle Yaşamak kitabımda, meleklerle yaşamanın mucizeleri anlatılıyor. Sonra Meleklerle Yaşamak El Kitabını çıkardım. Bu kitapla çakra açma ve arındırma CD’lerini okuyuculara ulaştırmak istedim. Üçüncü çalışmam da Melek Kartları. Bu kartlar sıkıştığınız, kararsız kaldığınız her an size yardımcı oluyor. Sonra Meleklerin Gücü isimli kitabımı yazdım. Ardından İş Hayatında Melekler isimli kitabımı yazdım."

Son Düzenlenme Pazartesi, 03 Mart 2014 13:27

Benzer Öğeler (etikete göre)

WM bloglar

 • AylinAtasagun
  Aylin Atasağun
 • baharbuketsuren
  Bahar Buket Süren
 • baharkarakaya
  Bahar Karakaya
 • cagilsalman
  Çağıl Salman
 • cerenimnoktakom
  Cerenimnoktakom
 • esreatesakin
  Esra Ateş Akın
 • esraertugrul
  Esra Ertuğrul
 • FigenGeri
  Figen Geri
 • melisademirel
  Melisa Demirel
 • mugekoklu
  Müge Köklü
 • muzeyyenkilic
  Müzeyyen Kuvanlıklı
 • nurayazeri
  Nuray Azeri
 • ozlemyersentemana
  Özlem Yerşen Temana
 • seyrasun
  Seyra Sun
 • sinemparkan
  Sinem Parkan
 • tubacetinalpa
  Tuba Çetin Alpa
 • zeynepaskin
  Zeynep Aşkın
 • Başarılı bir insan mısınız?

  Bu başlığı okuyunca ilk akla gelen kariyeriniz oldu değil mi? Başarı kelimesi günlük yaşantımızda o kadar iş yaşantısına ya da okul hayatına endekslenmiş ki, hemen…

  Devamını oku...

 • Yılın annesi yardım bekliyor

  Yılın annesi yardım bekliyor Aysel Doğan, Dünya Şizofreni Derneği’nin kurucusu.

  Devamını oku...

 • Anneler Günü'nün çağrıştırdıkları...

  Anneler Günü'nün çağrıştırdıkları... Üst üste üç yıl hamilelik yaşayıp, hormonların istilasına uğradıktan sonra, hâlâ değişmemiş olabilir miyim?

  Devamını oku...

 • Şimdi yenilenme zamanı...

  Şimdi yenilenme zamanı... Evet, her ne kadar İstanbul bu kış çok soğuk ve yağışlı geçirmese de uzun ve çalkantılı bir dönemden sonra, sonunda bahar kendini gösterdi.

  Devamını oku...

VE ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN

 • utangac cocuk 1
  Çocuğunuz utangaç mı?
 • ofis hamile egzersiz
  Hamilelikte ofis egzersizleri
 • cinsellik
  Anne, seks nedir?
 • renkler-crop
  Her rengin bir anlamı var
 • bebeklerdudakokuyorkapak
  Bebeğe hoş geldin hediyeleri
 • kadin 1
  İlişkide kadın ve erkek ne ister?
 • uyku zeka
  Geç uyuyanların IQ'su yüksek!
 • pismanlik
  Kadınların sekse dair pişmanlıkları...
 • uyku duzeni
  Kilo vermek için uyuyun
 • burclara gore ev tercihleri
  2014 burç yorumları

Abonelik İçin Hemen Başvurun

wmm footerbg 01.2012

E-Bülten Kayıt :