Salı, 08 Ocak 2013 19:38

Sarar Kadın'dan sezon trendleri ve çalışan kadınlara öneriler

Yazan Ece Koçal
Öğeyi Oyla
(0 oy)

Sarar Kadın’ın tasarımcısı Hande Yılmaz: "Giyimde iki yönelim var: Biri rahatlığa, diğeri dişiliğe önem veriyor"

ECE KOÇAL 

Sarar 2012 İlkbahar-Yaz Kadın Koleksiyonu hakkında bilgi verir misiniz?
Sarar 2012 İlkbahar-Yaz Kadın Koleksiyonu, 70’li yılların romantik esintilerini taşıyor. Bol paça pantolonları, uzun etekleri ve özgün çizgilerle bir araya getirdiğimiz birçok farklı deseni modaseverlerin beğenisine sunuyoruz. Bunun yanı sıra, kadınlar bu yaz rahatlıklarından ödün vermeden şık bir görünüm elde etme fırsatını yakalayacaklar. Koleksiyonumuzdaki yalın tasarımlarda ağırlıklı olarak pastel tonları; sarı, yeşil ve pembe gibi renkler göze çarpıyor. Çiçek desenleri ve puanlar şık tasarımları daha da hareketlendiriyor.

Bu sezonda mutlaka alınması gereken parçalar hangileri?
Bu yıl moda severleri oldukça renkli bir yaz bekliyor. Bu nedenle canlı renklerin ağırlıkta olduğu pantolonlar ve bluzlar yeni sezonda dolaplardan eksik olmamalı.

Sarar kadını nasıldır? Ne tarz giyinmekten hoşlananların Sarar koleksiyonlarına mutlaka bakması gerekiyor?
Sarar Kadın olarak, daha çok çalışan kadınlara yönelik tasarımlar yaratıyoruz. Zengin ürün yelpazemizde özellikle günlük hayatın yoğun temposuna ayak uyduran kadınların vazgeçilmezi olan etek-ceket, pantolon-ceket ve elbiseler yer alıyor. Son birkaç sezondur koleksiyonlarımızı daha da genişleterek, casual (günlük) ürün grupları da tasarlamaya başladık. Bunların yanı sıra koleksiyonlarımızda gündelik hayatta kadınların severek giyecekleri elbiselere, jean’lere ve tişörtlere de geniş yer vermeye özen gösteriyoruz.

“Sarar'ın en önemli özelliklerinden biri, bu toplumun kültürel özelliklerini ve yerel ihtiyaçlarını dikkate alarak koleksiyon hazırlıyor olması” ifadesini biraz açar mısınız? Nelere dikkat ediliyor?
Kadınların giyim dünyasına genel olarak baktığımız zaman, iki farklı şekilde giyinen kadın olduğunu görüyoruz. Birinci kategorideki kadınlar, çalıştıkları sektör ne olursa olsun kıyafette fonksiyonelliğe önem veriyorlar. Yani bu kadınlar için giyimde öncelik rahat etmek. Bu nedenle çoğunlukla pantolon ya da modern bir etekle bütünleşen kreasyonları tercih ediyorlar. İkinci kategoride ise, hangi koşulda olursa olsun giysileriyle dişiliklerini ortaya çıkaran ve daha kadınsı kıyafetler giymek isteyen kadınlar var. Bu noktada asıl önemli olan, kişinin giydiği giysilerle kendini iyi hissetmesi ve kıyafetinin içinde rahat olması. Biz Sarar Kadın olarak, müşterilerimizin ihtiyaç duydukları her şeye ulaşmaları için moda dünyasındaki gelişmeleri yakından takip ediyor ve koleksiyonumuzu sürekli yeniliyoruz.

Türkiye'de çoğunlukla ne tarz iş kıyafetleri talep görüyor?
İçerisinde gün boyu rahat edilebilecek iş kıyafetleri tercih ediliyor.

Ofiste trendy olmakla klasik olmak arasında kalan iş kadınlarına öneriler verebilir misiniz?
Gardıroplarımızın vazgeçilmezi olan ve siyah beyaz tonların yansıdığı klasik parçalarla sezonun moda renklerini kombinleyerek kendi tarzlarını yaratabilirler.

Sarar'ın dünyada nerelerde mağazaları var?
Yer aldığımız ülkelerin başında ABD, Almanya, Avusturya, Kazakistan, Rusya, Kenya ve Hindistan geliyor.

 

 

Son Düzenlenme Çarşamba, 03 Nisan 2013 14:12
Ece Koçal

Son Ekledikleri: Ece Koçal

yukarı çık