Salı, 27 Ağustos 2013 18:03

Pilatesi sıkıcı bulanlara yeni bir program

Öğeyi Oyla
(0 oy)

Sıkı ve sağlıklı bir vücut için pilateste eğlence arayanlara duyurulur!

 

Pilatesi tekdüze sıkıcı bulanlar için tasarlanmış özel bir program, Elif Demirli eğitmenliğinde ve Kadıköy Atölye Flöre'de, başlıyor.
Pilates'in Türkiye'deki öncü eğitmenlerinden Elif Demirli öğrencilerini eğlendirerek pilates yaptırdığı bir program geliştirmiş. Üstelik programına o kadar güveniyor ki, "pilates dersimize katılıp eğlenmeyen olursa ücreti iade ederiz" demekten geri kalmıyor.

Neden Pilates?

Pilates zihnin kaslar üzerindeki kullanımını desteklediği için (Kontrol bilimi) olarak adlandırılır. Pilates yaparken hareketlere yoğunlaşmak, bedenin uyum içinde nasıl çalıştığına ve hangi kasların kullanılıp, hangilerinin kullanılmadığına dikkat etmek gerekir. Nefes alıp verme, panik olmadan sırtın arkasına ve altına derin nefes alıp bütün nefesi tamamıyla dışarı üflemek yoluyla olmalıdır. Böylece, nefes tamamen boşaltılıp, kan temizlenmiş olur. Pilates, bedenin dengeli tutulmasına yardımcı olan ve omurgayı desteklemekte önemli işlevi olan temel kaslar üzerine yoğunlaşıldığı bir egzersiz programıdır. Kişiler tamamen kendi vücut ağırlıklarını kullanmaktadırlar. Bütün bunların birleşiminde Sağlıklı bir nefes ve güzel bir ömür için pilates önceliğiniz olmayı hak ediyor.

Atölye Flöre: 0 216 325 95 25

www.kafeflore.com

Son Düzenlenme Çarşamba, 28 Ağustos 2013 08:58

Son Ekledikleri:

Benzer Öğeler (etikete göre)

İlgili Video

yukarı çık