Pazar, 06 Ekim 2013 16:00

Cilt gençleştirmede fokuslu ultrason yöntemi

Öğeyi Oyla
(2 oy)

Fokuslu ultrason ile cilt gençleştirme teknolojisi 30 ile 60 dakika arası süren seanslar ile ciltte sıkılaşma ve toparlanma sağlıyor.

1 seansta istenilen sonuca ulaştıran uygulamanın ardından kişiler günlük aktivitelerine hemen dönebiliyor.

Dr.Devrim Gürsoy uygulamayı “Fokuslu ultrason ile yüz ve boyun germe sırasında, cildin 3 mm ve 4,5 mm altına odaklanmış fokuslu ultrason dalgaları hedeflenen uygulama bölgelerinde, kalojen üretimini uyaran ısı hasarları oluşturuluyor. Bu işlem sırasında cilt yüzeyi uygulamadan etkilenmiyor. Cilt altında bağ dokusunun bulunduğu derinliğe ulaşan enerji sayesinde dokuda yeni kolajen yapımı uyarılarak güçlü bir sıkılaşma etkisi meydana geliyor. Uygulama sırasında ortaya çıkan ve zaman içinde artan ve cerrahi işlem olmadan gerçekleşen yüz germe etkisi ortaya çıkıyor” sözleriyle ifade ediyor.

50 yılı aşkın süredir uygulanıyor

Dr.Devrim Gürsoy özel odaklama ultrasona sahip cihazlarla anestesiye ihtiyaç olmadan uygulama yapılabildiğini, hastaların hissettikleri acıyı genelde “iğne batması” ya da “elektriklenme” olarak tanımladıklarını söylüyor. Tıpta 50 yılı aşkın süredir güvenle kullanılan fokuslu ultrason enerjisi ile cilt germe sonrasında ciltte yanık, leke, herhangi bir yan etki oluşmuyor. Bazı hastalarda birkaç saat sonra normale dönecek olan hafif kızarıklıklar oluşabiliyor.

Uygulama sonrası ilk andan itibaren başlayan etki her geçen gün daha belirginleşiyor, 3 ayın sonunda istenen maksimum etki ortaya çıkıyor. Fokuslu ultrason ile cilt gençleştirme ciltte kolajen üretimini uyardığı için sonuçlar uzun süreli kalıcı oluyor.

Son Ekledikleri:

Benzer Öğeler (etikete göre)

yukarı çık